Nr katalogowy: 723
Pojemniczek na wonności
srebro niskopróbne nie sygnowane;
Europa Zachodnia, XIX w.
z orzecha (?), cebulasty, spłaszczony, okuty w srebro dekorowane na obrzeżu ząbkami, zamykany na gwintowany korek z kulką, z zatyczką w formie szpikulca zakończonego ażurowym treflem, zawieszoną na łańcuszku; na spodzie grawerowane inicjały T.G.D / A.T.D w półwieńcu przewiązanym kokardą;
srebro niskopróbne nie sygnowane; wys. 8 cm, szer. 5,4 cm, głęb. 3,5 cm
Europa Zachodnia, XIX w.
Pojemniczek nawiązuje do luksusowych naczyń, które wykonywano w okresie manieryzmu i baroku, zgodnie z panującą wówczas modą na egzotyczne naturalia (muszle, strusie jaja, orzech kokosowy itp.)