Nr katalogowy: 701
Patera
plater; Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
w formie plastycznego liścia sałaty, wsparta na trzech nóżkach dekorowanych motywem różyczek; z boku ceowaty uchwyt; wnętrze złocone;
plater; wys. 12 cm, szer. 26 cm, głęb. 20,8 cm.
Europa Środkowa, 1 poł. XX w.