Nr katalogowy: 609
Serwis do kawy, model Płaski,
z dekoracją kwiatową Art Déco; Polska,
Ćmielów, model Bogdana Wendorfa z ok.1930 r.,
realizacja późniejsza (okres międzywojenny?)
z dekoracją kwiatową Art Déco;
składa się z dzbanka z pokrywką, dzbanuszka na mleko, cukiernicy z pokrywką i czterech małych filiżanek do kawy ze spodkami. Naczynia z geometryzującym motywem gałązki czerwono-szarych kwiatów oraz listków; krawędzie, uszka
i uchwyty złocone. Przetarcia złoceń i malatury, klejona czasza jednej filiżanki;
porcelana, druk barwny, złocenia;
dzbanek - wys. 20,5 cm; mlecznik - wys. 9,5 cm;
cukiernica - wys. 12,3 cm; filiżanka - wys. 4,5 cm, średn. 7 cm; spodki - wys. 1,5 cm, średn. 11 cm;
sygn. wyciskiem: Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW, szary druk: Ć
w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW, 777; na cukiernicy, mleczniku i dzbanku wycisk: Ć w trójkącie, niżej pozioma kreska z punktem pośrodku.
Polska, Ćmielów, model Bogdana Wendorfa z ok.1930 roku, realizacja późniejsza (okres międzywojenny?)