Nr katalogowy: 608
Sarenka
Chodzież, Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu,
lata 60. XX w.
figurka leżącej sarenki, z głową odwróconą w bok; porcelit, farby naszkliwne i podszkliwne; wys. 9,8 cm, dł. 12 cm; sygn. brązem druk: litera P ujęta w dwie półkoliste gałązki, skrzyżowane u dołu, niżej: CHODZIEŻ (półkoliście),
MADE IN/ POLAND, oraz: Ręcznie malowane.
Chodzież, Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.