Nr katalogowy: 908
Etażerka w stylu eklektycznym
dębina;
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
w formie prostokątnego stolika z półką u dołu i nastawionej na nim wąskiej, prostokątnej półki, dekorowana rzeźbionymi i toczonymi elementami. Stolik wsparty na czterech graniastych, zbieżnych ku górze nóżkach, zakończonych kulą ze stopką. Górna półka wsparta na krótszych bokach na dwóch esowatych podporach. Półki ujęte na obrzeżach ażurowymi galeryjkami z tralek. Oskrzynienie i podpory dekorowane ornamentem manierystycznym, naśladującym intarsję naklejaną;
dębina; 141,2 x 180,5 x 65,5 cm.
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Mebel w stylu eklektycznym, nawiązujący toczonymi i rzeźbionymi elementami do barku. Etażerka mogła być wykorzystywana do prezentacji naczyń, pomocniczo jadalniach jako bufet do odstawiania posiłków. Tego typu meble o tak sporych rozmiarach są na rynku antykwarycznym rzadkością.