Christian Gottlieb REICHARD, Adolf STIELER
Nr katalogowy: 832
Hand-Atlas
Niemcy, Gotha, wyd. Justus Perthes, ok. 1824
na stronie tytułowej napisy: „HAND-ATLAS / ÜBER ALLE THEILE DER ERDE / nach dem neusten Zustande / UND ÜBER DAS WELTGEBÄUDE”; poniżej w owalu plan miasta Gotha, z datą 1823; pieczątki tuszowe rzeszowskiego gimnazjum, w formie
kartusza, z napisem: „K.K. / RZEZOWER / GYMNASIUM”; ponadto ręczny napis atramentem: „B.N. 5828”; atlas zawiera 53
kolorowane mapy;
oprawa półskórek, tektura (podniszczona); 35 x 42,5 cm.