Nr katalogowy: 821
Krucyfiks z kości słoniowej
Europa Zachodnia, XVII/XVIII w.
figura Ukrzyżowanego rzeźbiona w kości słoniowej, z delikatnie cyzelowanymi rysami twarzy i plastycznie udrapowanymi fałdami
perizonium; opracowanie szczegółów wskazuje na dobry warsztat;
kość słoniowa; wys. rzeźby 23 cm, szer. 16,5 cm, głęb. 3,8 cm;
oprawa prostokątna, współczesna: krzyż i rzeźbiona rama drewniana, złocona, tło z pąsowego aksamitu, 54 x 37 cm.
Europa Zachodnia, XVII/XVIII w. (ubytki i wykruszenia korony cierniowej).