Nr katalogowy: 820
Żardiniera w manierze empirowej
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, 1 ćw. XX w.
na planie kwadratu, z wkładem z grubego szkła o pionowych, gładkich ściankach; oprawa z brązu złoconego: na narożach uskrzydlone figurki lwów, wzdłuż dolnej i górnej krawędzi - moletowane listwy z ornamentem palmetowym; na spodzie ozn.: „BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA”;
brąz złocony, szkło; wys. 12,8 cm, podstawa 24,4 x 24,4 cm.