Nr katalogowy: 805
Szkatułka z miniaturą młodej damy
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
na planie kwadratu o wciętych narożach, z kanelowanymi kolumienkami pełniącymi funkcję nóżek; ścianki boczne moletowane w poziome pasy z motywem drobnych kwiatków, z nakładkami w formie wieńców i festonów; wieczko lekko wypukłe, moletowane w ukośną kratkę, z czterema aplikowanymi gałązkami lauru; pośrodku - w kolistej ramce - miniatura: popiersie damy w błękitnej sukni i dużym kapeluszu; z boku po prawej stronie napis „Félixa”; od wewnątrz wieczko wyścielone złotawym pluszem;
brąz złocony; gwasz na kości; wys. 6,3 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 12,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.