Nr katalogowy: 813
Komoda w stylu barokowym
Europa Środkowa, Niemcy Południowe,
3 ćw. XVIII w.
o prostych bokach i froncie, zaokrąglonych frontowych narożach, dwuszufladowa, fornirowana i bogato intarsjowana w ulistnione gałązki ujęte w falistych rezerwach z wstęgi, wsparta na czterech konsolowych, kabriolowych nóżkach. Nóżki i znajdujący się między nimi fartuszek u dołu faliście wycięty profilowane, rzeźbione w wić, z półwałkiem na obrzeżu;
sosna, fornir - orzech; intarsje - bukszpan, brzoza; 83,2 x 117 x 70 cm.
Europa Środkowa, Niemcy Południowe, 3 ćw. XVIII w.
Masywna komoda, bogato dekorowana w stylu późnego baroku z elementami stylu rokokowego.