Nr katalogowy: 802
Para szafek nocnych w typie biedermeier
konstrukcja - sosna; fornir - czeczota brzozowa;
Polska, ok. 1920
o prostych bokach i froncie, zamykanych jednoskrzydłowo z szufladką u góry, wspartych na czterech nóżkach, przednich w formie lwich łap, tylnych esowatych, fornirowany czeczotą brzozową. Na blacie szyba, a na jego tylnej krawędzi dekoracyjna listwa. Lwie łapy i ułożona wokół wewnętrznej krawędzi ramy skrzydła drzwi listwa z jajownika rzeźbione, pozłacane;
konstrukcja - sosna; fornir - czeczota brzozowa; 73,2 x 47,5 x 43 cm.
Polska, ok. 1920
Meble w stylu biedermeierowskim, wykonane w komplecie do sypialni, popularne i licznie produkowane w 1 ćw. XX w. Oferowane meble wykonane zostały najprawdopodobniej w warszawskiej Fabryce Mebli Stylowych Z. Szczerbiński i Spółka, na co wskazuje ich charakterystyczna forma i dekoracje.