Nr katalogowy: 724
Zwój Tory - Sefer Tora
pergamin, rękopis;
Europa Środkowa, XIX w.
tekst Pięcioksiągu, pisany ręcznie na pergaminie przez synagogalnego kopistę - sofera; zabrudzenia i uszkodzenia, brak pary wałków (ace chaim), na które pierwotnie był nawinięty pergamin;
pergamin, rękopis; dł. zwoju ca 6,5 m, szer. 57 cm.
Europa Środkowa, XIX w.