w pochwie
z głownią europejską; stal szmelcowana, punktowo złocona, z wąską, obustronnie ciągnioną przygrzbietową bruzdeczką; na obu płazach w partii zastawy grawerowane, złocone panoplia - motyw trzykrotnie powtórzony; jelec krzyżowy, mosiężny, z wąsami; zdobiony motywem rozetek i grawerowanym wzdłuż krawędzi ornamentem geometrycznym; na końcu ramion - spłaszczone
buławki; głowica lekko pochylona, „ptasia”, kulista, w okładzinie rogowej; trzon owinięty pąsową tkaniną litą miedzianym drucikiem; pochwa łubkowa, obszyta skórą, z szwem maskowanym oplotem z miedzianego drutu; okucia z mosiężnej blachy, zdobionej motywem rozety oraz tłoczonym i wybijanym ornamentem geometrycznym wzdłuż krawędzi; na zakończeniach
długiego trzewika i szyjki z długą szczeliną - motywy kwiatowe, z ptaszkiem siedzącym na gałązce;
stal, mosiądz, drewno, skóra, tkanina lita, róg; dł. głowni 82 cm, krzywizna 11,7 cm, dł. całkowita 97,5 cm, w pochwie 99,5 cm.
Turcja i Europa (u nasady zewnętrznego płazu głowni bite napisy: „Eisenhaim / D. PERES”); pocz. XIX w.