Nr katalogowy: 704
Dzwon
spiż, patyna, żelazo;
Kalisz, ludwisarz W. Richter, 1844.
spiżowy; wieniec dolny profilowany, o ostrych konturach; na płaszczu u dołu - wypukły napis: „W. Richter w. Kalischu 1844”; wzdłuż górnej krawędzi reliefowy pas ornamentu z motywem stylizowanych liści; wierzch lekko wysklepiony; ucho trapezowate, z owalnym otworem; serce żelazne (wtórne?);
spiż, patyna, żelazo; wys. 22,5 cm, średnica 21 cm.