Nr katalogowy: 703
Kandelabr 6-ramienny
brąz, odlew złocony;
Niemcy?, 4 ćw. XIX w.
podstawa kolista, na 3 szerokich nóżkach, zdobiona reliefowo motywem stylizowanych gałązek i rozetek w 6 owalnych tarczkach; pośrodku - na akantowej rozecie - wsparty trzon świecznika, stożkowaty, spiralnie zdobiony, z nisko osadzonym nodusem w formie
spłaszczonej kuli, z podobną dekoracją, jak na stopie; nad trzonem kulisty element z przymocowanymi, wygiętymi ku górze ramionami, zdobionymi akantem; tulejki na świece dekorowane lancetowatymi liśćmi, na płaskich talerzykach; w zwieńczeniu figurka zrywającego się do lotu ptaka brodzącego z cienkim, długim dziobem (kulik wielki?);
brąz, odlew złocony; wys. 56 cm, szer. ca 30 cm.
Niemcy?, 4 ćw. XIX w.