August Louis MOREAU (1834-1917)
Nr katalogowy: 701
Wazonik z puttem
brąz patynowany, mosiądz, marmur;
Francja, pocz. XX w.
podstawa na planie kwadratu, z czerwonego marmuru; korpus kulisty, pokryty zieloną patyną, zdobiony reliefowymi motywami: złoconą gałązką, małym ślimaczkiem i parą uchwytów w formie złotych muszelek; na krawędzi wylewu - figurka siedzącego, nagiego putta; wnętrze z wkładem z blachy mosiężnej; na brzuścu u dołu sygn.: „Aug. Moreau”;
naczynko pierwotnie było zapewne kałamarzem ze szklanym wkładem i pokrywką,
stanowiąc część kompletu na biurko;
brąz patynowany, mosiądz, marmur; wys. 15 cm, szer. 11 cm, głęb. 10 cm.
Francja, pocz. XX w.