Nr katalogowy: 627
Karafka do wina
srebro próby 800,
Berlin, Gustaw Memmert, 1 ćw. XX w.
ze szkła kryształowego o cebulastym brzuścu zdobionym szlifem truskawkowym, z długą, wąską, fasetowaną szyją okutą w srebro, z szerokim wylewem, z nakrywką na zawiasie, złoconą wewnątrz i zwieńczoną winnym gronem na liściach; brzusiec u góry ujęty w obręcz srebrną dekorowaną plastycznymi liśćmi winorośli, od której odchodzi wysokie ucho z dźwigienką unoszącą, po naciśnięciu, nakrywkę;
srebro próby 800, szkło szlifowane;
wys. 22 cm, średnica brzuśca 10 cm.
Berlin, Gustaw Memmert (czynny 1890-1930), 1 ćw. XX w.