Nr katalogowy: 509
Serwis deserowy z pędami winorośli
Nieokreślona wytwórnia europejska,
Niemcy lub Śląsk?, XIX/ XX w. - pocz. XX w.
składa się z dzbanka, cukiernicy, mlecznika i 10 filiżanek ze spodkami. Naczynia o lekko puklowanych brzuścach i kołnierzach, zdobione pędami i gałązkami winorośli z owocami oraz motywem trzech złotych kółek. Krawędzie, dziobki, rocaillowe uchwyty dzbanków i filiżanek oraz gałązkowe uszka pokrywek złocone. Lekko przetarte złocenia;
porcelana, druk barwny, złocenia; wymiary: dzbanek - wys. 26,5 cm, cukiernica - wys. 15 cm, szer. 17,5 cm, mlecznik - wys. 6 cm, filiżanka - wys. 7,5 cm,
średn. brzegu 8,3 cm, spodek - wys. 2,8 cm, średn. 15,2 cm;
sygn. drukiem brązowym (część naczyń): 68., naszkl. czerwienią 32., złotem znaki 2-cyfrowe; na cukiernicy wycisk wypukły: P; na części naczyń barwne naszkliwne oznakowania 2-cyfrowe.
Nieokreślona wytwórnia europejska, Niemcy lub Śląsk?, XIX/ XX w. - pocz. XX w.