Nr katalogowy: 508
Lampa z liliami
Niemcy, Selb (Bawaria), Kunstabteilung
(Dział Wyrobów Artystycznych), 1949
lampa o kulistej podstawie na czterech złoconych nóżkach, Kobaltowa, z wyrezerwowanymi białymi kwiatami lilii, z domalowanymi naszkliwnie złotymi ulistnionymi łodyżkami i gałązkami drobnych kwiatków. Oprawa metalowa, klosz cylindryczny, obciągnięty materiałem imitującym pergamin;
porcelana, kobalt (bleu roi), dekoracja rezerwowana przez szablon, złocenia, metal, tkanina syntetyczna; wys. 53 cm (całość), średnica podstawy ok. 24 cm;
sygn. złotem naszkl.: Rosenthal/ korona/ GERMANY/ • / KUNSTABTEILUNG/ SELB/ •
Niemcy, Selb (Bawaria), Kunstabteilung (Dział Wyrobów Artystycznych), 1949