A. MUNIAK (XIX w.)
Nr katalogowy: 407
Tondo - „Adam Mickiewicz”
Polska, 1897.
płaskorzeźbiona, antykizowana, młodzieńcza głowa poety, zwrócona profilem w prawo; na odwrocie wyryta sygnatura: „A. Muniak / 1897”;
tło pierwotnie koliste, obecnie z lewej strony znaczny ubytek;
drewno lipowe, wys. 30,6 cm, szer. 24,5 cm, głęb. 4 cm.
Polska, 1897.
Pierwowzorem była zapewne rycina Antoniego Oleszczyńskiego, wyk. 1833-34, wg portretu reliefowego sporządzonego w Weimarze w 1829 przez wybitnego rzeźbiarza francuskiego Pierre Jean Davida d'Angers.