na postumencie z czarnego marmuru, prostopadłościennym, o fazowanych krawędziach górnych; grupa rzeźbiarska wyobrażająca parę w miłosnym uścisku: Pierrot w kapeluszu z dużym rondem i falbaniastej krezie - usiłujący pocałować Kolombinę, uchylającą się zalotnie; postacie ujęte w popiersiu, na nieregularnej
podstawie spowitej szarfami; z boku podstawy sygnatura: „Ase PIQUEMAL”;
brąz, odlew patynowany; marmur; wys. 23 cm, szer. 12,8 cm, głęb. 10 cm.
Francja, XIX/XX w.