Stanisław POPŁAWSKI (1886-1959)
Nr katalogowy: 405
Plakieta z portretem chłopczyka
Polska, lata 30. XX w.
kwadratowa, z płaskorzeźbioną główką dziecka, zwróconą profilem w lewo, z odsłaniającymi ucho, miękko wijącymi się włosami; u dołu na podcięciu sygnatura: „S. Popławski”;
brąz, odlew patynowany; 26,2 x 26,5 cm; dębowa, czerniona ramka.
Polska, lata 30. XX w.