Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Nr katalogowy: 404
Pastereczka
Francja, XIX/XX w.
na prostopadłościennym postumencie z czarnego marmuru, na planie kwadratu o ściętych narożach; figurka z brązu wyobrażająca bosą dziewczynę w wiejskim stroju, z długą laską pasterską i przewieszonym na rzemyku płaskim bukłakiem, stojącą na kamieniu; u jej stóp dwie pasące się owieczki; na skale z tyłu sygnatura: „P. Kowalczewski”;
brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 27,5 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 10,5 cm.
Francja, XIX/XX w.