Nr katalogowy: 189
Portret Róży Schleichkorn, 1899
olej, tektura, 78 x 62 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
olej, tektura, 78 x 62 cm;
Na odwrocie faksymila monogramu WW z cyfrą 4 oraz nr 0118;
Obraz reprodukowany i opisany w: Renata Weiss, Akordy światła i koloru Wojciech Weiss i Aneri, 2007;
Obraz wystawiany na licznych wystawach monograficznych
Praca była wystawiana w:
1. Królewski Zamek w Niepołomicach 2004-2007
2. Zamek Książąt pomorskich w Szczecinie, 2007
3. Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie, 2008
4. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, 2008
5. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2008
6. Muzeum w Sosnowcu, 2008
7. Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, 2008
8. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, 2009
9. Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych Wałbrzych, 2009
10. Samorzadowe Centrum Kultury w Mielcu, 2009
11. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, 2009
12. "Dialogo, korespondencje – malarska rzeczywistość Wojciecha Weissa i Aneri" Muzeum Miejskie Zamek w Suchej Beskidzkiej, 2010-2011