Nr katalogowy: 22
Cukiernica
srebro próby 1 (950) z głową Minerwy; waga 468 g.
Paryż, monogram złotnika AH, k. XIX w.
w formie dwuusznej wazki, kolistej z płaskim dnem, dołem dekoracja z szerokiego pasa biegnących pionowo wklęsłych półowali, wyżej gładka z grawerowanymi dwoma herbami pod koroną; pod górną krawędzią profilowana taśma z przewiązkami; po bokach dwa wolutowe ucha ozdobione zwiniętym liściem akantu ; nakrywka wysklepiona z dekoracją z promieniście biegnących szerokich kaneli, zwieńczona karczochem, wnętrze złocone;
srebro próby 1 (950) z głową Minerwy; wys. 13,5 cm, szer. 15,4 cm, głęb. 11,4 cm; waga 468 g.