Nr katalogowy: 807
Sekretarzyk w stylu późnego Ludwika Filipa
mahoń, czeczota orzechowa, bukszpan;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
na stołowej podstawie o falistym blacie, z szufladką w oskrzynieniu, wsparty na kabriolowych nogach, z nastawką z jednoskrzydłową szafką pośrodku, ujętą na bokach sześcioma szufladkami, fornirowany, czarno lakierowany, intarsjowany we wzory floralne, bogato dekorowany brązami. Skrzydło drzwiczek z lustrem. Wnętrze szafki wyłożone aksamitem z jedną półką. Górne płyty szufladek i szafki ujęte na bokach i z tyłu mosiężną, ażurową galeryjką. Na blacie owalne pole wyklejone moletowaną skórą;
mahoń, czeczota orzechowa, bukszpan; 122 x 117,5 x 66 cm.
Mebel stylowy, o formie i dekoracji mebla w stylu Ludwika Filipa wykonanego po okresie II cesarstwa, dla którego charakterystyczne były czernione elementy. Ciekawy, dekoracyjny. W dobrym stanie zachowania.