Nr katalogowy: 749
Półka ozdobna, ścienna,
w stylu II Cesarstwa
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
w stylu II Cesarstwa
z dwiema półeczkami łukowato wykrojonymi na końcach, przymocowanymi do płyciny zwieńczonej figurką orła cesarskiego; poniżej wieniec laurowy i spływające na boki różane girlandy; brzegi półeczek ozdobione pasami kimationu; boczne krawędzie
konstrukcji zamknięte dekoracjami wolutowymi, akantowymi i kwietnymi;
drewno złocone, snycerka;
wys. 52 cm, szer. 80 cm, głęb. 14,5 cm.