Nr katalogowy: 733
Ikona - „Anioł ze sceny Zwiastowania”
Rosja, XIX/XX w.
Archanioł Gabriel stojący z oliwną gałązką w ręce, zwrócony w prawo; tło złote; malowidło w oprawie architektonicznej, snycerskiej, złoconej, zamknięte łukiem zwieńczonym wolutami i kwiatami; po bokach półkolumny, u dołu uskrzydlona główka anielska; fragment Ikonostasu - „Zwiastowanie” stanowi kanoniczne przedstawienie z Carskich Wrót;
tempera na desce, snycerka, złocenia; wys. 90,5 cm, szer. 48 cm, głęb. 12 cm.
Rosja, XIX/XX w.