Jean GARNIER (1853-1910)
Nr katalogowy: 726
Dzbanuszek secesyjny
Francja, Paryż, pocz. XX w.
z kolistym, płaskim dnem; korpus gruszkowaty, z przewężoną szyjką, rozchylonym, trójlistnym wylewem i taśmowym uchem; na brzuścu - półplastyczna postać nagiej dziewczyny, leżącej wśród lancetowatych liści i kwiatów irysa; u dołu sygn.: „J. GARNIER”; na spodzie: „ETAIN GARANTI / PUR / PARIS”;
cyna; wys. 15,8 cm, szer. 11 cm (z uchem), głęb. 11 cm.
Francja, Paryż, pocz. XX w.