Nr katalogowy: 714
Lornetka teatralna
Niemcy?, Jena?, wytwórnia Carl Zeiss?,
1 tercja XX w.
w obudowie z mosiądzu złoconego; zewnętrzne ścianki obu tubusów oraz uchwyt składanej rączki - dekorowane płytkami z macicy perłowej; pomiędzy równolegle osadzonymi lunetami - umieszczone pokrętło regulujące ostrość widzenia;
mosiądz złocony, macica perłowa, szkła optyczne; 5 x 10 x 3,5 cm; dł. rączki 11,5 cm.
Niemcy?, Jena?, wytwórnia Carl Zeiss?, 1 tercja XX w.