Nr katalogowy: 614
Kabaret do przypraw
Francja, 2. poł. XIX w.
wsparty na czterech ażurowych nóżkach i owalnej podstawie o nieregularnych krawędziach, bogato zdobionej liśćmi akantu, festonami laurowymi i palmetami, z dwoma ażurowymi koszyczkami do flakonów dekorowanymi festonami laurowymi (ubytki); trzon ażurowy utworzony ze splatających się wici akantowych, z zamocowanymi w dolnej partii pierścieniami do osadzenia korków, zakończony ażurowym, trójdzielnym uchwytem; flakony do przypraw nieoryginalne;
srebro próby 1 (głowa Minerwy); wys. 26,7 cm, szer. 31,5 cm, głęb. 15,5 cm; waga 528 g.
Francja, 2. poł. XIX w.