Nr katalogowy: 530
Talerz serwisowy z bukietem z tulipanem
Polska, Korzec, 1 ćw. XIX w.
płytki, o wąskim kołnierzu; w lustrze bukiet z ceglasto-żółtym tulipanem i fioletowymi prymulkami; na kołnierzu trzy rzuty kwiatowe. Pęknięty w dnie; pęknięcie i szczerba krawędzi; pęknięcia szkliwa wokół brzegów kołnierza i lustra (krakelura);
porcelana, farby naszkliwne; wys. 3 cm, średnica 24,2 cm;
sygn. czernią naszkl.: Oko Opatrzności, niżej: Korzec/ 18; ryte: 13
Polska, Korzec, 1 ćw. XIX w.