Nr katalogowy: 819
Stolik - toaletka w stylu II Cesarstwa
konstrukcja - topola; fornir - mahoń;
Europa Zachodnia, Francja (?), k. XIX - 1 ćw. XX w.
o falistych elementach szkieletu, z odkładanym blatem, wsparty na czterech graniastych, esowatych nóżkach, spiętych półeczką, bejcowany na czarno, politurowany, dekorowany mosiężną żyłką i brązami. Na blacie, oskrzynieniu i półeczce, wokół ich obrzeży dekoracyjna żyłka mosiężna. Obrzeże blatu, nogi w górnej partii i stopki ozdobione aplikami mosiężnymi. Na froncie, żyłką zaznaczona pseudo-szuflada. Na wewnętrznej stronie blatu prostokątne lusterko. Pojemnik wewnątrz oskrzynienia fornirowany;
konstrukcja - topola; fornir - mahoń; 70,8 x 43 x 32,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja (?), koniec XIX - 1 ćw. XX w.
Mebel nawiązujący formą i dekoracją do mebli wykonywanych ok. 1850, a następnie naśladowanych w okresie II Cesarstwa ok. 1870 roku i później.