Nr katalogowy: 817
Szafka w stylu mebli Boulle'a
konstrukcja - dębina, fornir - mahoń;
Francja, ok. 1870 - 80
o falistych bokach i froncie i ściętych frontowych narożach, zamykana jednoskrzydłowo, wsparta na konsolowych nóżkach. Całość fornirowana, czarno bejcowana, politurowana na tzw. francuski mat, dekorowana inkrustacją z mosiężnej żyłki tworzącej wzory floralne, na tle czerwonawej masy imitującej szylkret, dodatkowo ozdobiona złoconymi brązami. Na skrzydle drzwi owalny medalion ujęty profilowaną mosiężną listwą, i ujęty trójkątnymi polami w narożach. Gzyms górny i cokół ujęte profilowaną listwą. Frontowe naroża u góry i u dołu dekorowane rozetami, a w górnej partii także kariatydami. We wnętrzu dwie półki;
konstrukcja - dębina, fornir - mahoń; 101,3 x 115,8 x 42 cm.
Francja, ok. 1870 - 80
Mebel dekorowany „marketerią bulowską”, techniką zdobniczą rozpowszechnioną i udoskonalona przez królewskiego projektanta mebli Charles'a Andre'a Boulle'a (1642 - 1732).