Nr katalogowy: 811
Sekretarzyk w stylu Ludwika Filipa
konstrukcja - sosna, mahoń, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, ok. 1860-80
o falistych elementach szkieletu, ze stołową podstawą z szufladką w oskrzynieniu, wspartą na czterech kabriolowych nóżkach i nastawą w formie wąskiej półeczki z trzema szufladkami, fornirowany. Nastawka i niewielkie faliste galeryjki na krótszych
bokach blatu zakończone toczonymi sterczynkami;
konstrukcja - sosna, mahoń, fornir - mahoń; 104 x 88,3 x 61 cm.
Europa Środkowa, ok. 1860-80
Mebel do pisania i przechowywania drobnej korespondencji. Wykonany w stylu Ludwika Filipa, popularnym w Europie Środkowej nawet do lat 80. XIX w.