Nr katalogowy: 804
Zestaw mebli w stylu art deco
konstrukcja - brzoza, fornir - orzech;
Europa Środkowa, ok. 1930 - 1935
złożony z czterech wyściełanych krzeseł i stołu prostokątnego, fornirowanych orzechem. Krzesła z deskowymi oparciami, prostymi na bokach i zaokrąglonymi u góry, z analogicznego kształtu, umieszczoną pośrodku, wyściełaną poduszką, z prostokątną poduszką siedzenia, wsparte na czterech graniastych, prostych nogach. Przednie nogi zagięte ponad ramą siedzenia i przechodzące w boki. Stół z rozsuwanym blatem, wsparty na bokach na graniastych podporach, zagiętych u dołu, tworzących literę U, opartą na prostych płozach, spiętych chromowaną rurką. Pod blatem, na krótszych bokach wysuwane wkłady;
krzesła:
konstrukcja - brzoza, fornir - orzech; stół: konstrukcja - sosna, fornir - orzech;
łączyna - rurka stalowa, chromowana;
krzesła: 85 x 50 x 47 cm;
stół rozkładany: 75,2 x 90 x 70 cm, dwa wkłady 35 x 70 cm, powierzchnia blatu po rozsunięciu: 160 x 70 cm.
Meble o ciekawie rozwiązanych skubizowanych formach. Stół typowy dla czołowych realizacji wykonywanych dla wielu polskich instytucji państwowych na pocz. lat 30. XX
w. Analogiczne formy znane z licznie publikowanych zdjęć archiwalnych. Fotele o nowoczesnych kształtach, właściwych drugiej połowie dwudziestolecia międzywojennego,
ok. 1932 - 1935.