Nr katalogowy: 736
Kantyna podróżna z kompletem do likieru
Austro-Węgry?, Francja?, 4 ćw. XIX w.
skrzynka drewniana, na 4 kulistych spłaszczonych nóżkach; ścianka frontowa lekko falista, podnoszona i składana razem z wiekiem; ścianki boczne odchylane na zawiasach; zewnętrzna powierzchnia czerniona, na froncie i wieku ozdobne soczewkowate kartusze, intarsjowane drewnem różanym, inkrustowane kością i blachą mosiężną; wewnątrz okleiny
orzechowe i wyjmowany stelaż z palisandru, 2-etażowy, ażurowy, z wyciętymi gniazdami na karafki i kieliszki; zachowane trzy karafki (miejsce na cztery), bez korków, zdobione szlifowanymi i trawionymi motywami kwiatowymi; 13 kieliszków, podobnie dekorowanych - na kolistych stopkach, o stożkowych, smukłych czaszach i 3 dobierane, owoidalne, zdobione falistym szlaczkiem, fasetowane od wewnątrz;
drewno czernione, orzech, palisander, intarsje i inkrustacje, mosiądz, kość; szkło trawione i szlifowane;
wys. 27,7 cm, szer. 33 cm, głęb. 24,7 cm.