Nr katalogowy: 726
Projekt tkaniny dekoracyjnej
Warszawa, Maria Sigmundowa
(artystka związana ze Spółdzielnią Artystów „ŁAD”),
1933
1/ projekt wykonany na kalce technicznej, gwaszem, z wzorem geometrycznym w kolorach brązu, ugru, żółci, oranżu beżu,
szarości, zieleni i czerni; na odwrocie tuszem - sygnatura: „M. Sigmundowa / Warszawa 1933” oraz pieczęć tuszowa;
2/ tzw. „kratkówka”, wykonana na papierze, kredką (kolory j.w.); z lewej u góry napis tuszem: „Warszawa 1933 Marja Sigmundowa” oraz pieczęć tuszowa: „WARSZAWA / Na mocy Ustawy z dnia / 29 marca 1926 r. / zastrzega się prawa / AUTORSKIE”; pośrodku u góry: „1 mała kratka = 3 cm”; „Skala 1:10 / Dywan 500 x 500”; „wszystkie rogi jak ten”;
Warszawa, Maria Sigmundowa (artystka związana ze Spółdzielnią Artystów „ŁAD”), 1933