Nr katalogowy: 616
Dzbanek
Warszawa, Karol Filip Malcz, lata 40. XIX w.
na czterech nóżkach z wolut akantowych, gruszkowaty, dołem mocno wybrzuszony z wysoką przewężoną szyją zamkniętą od góry kopulastą nakrywką zwieńczoną drewnianą gałką; z boku ucho z drewna czernionego osadzone w srebrnych tulejkach; wylew w formie dzióbka z rocaillową dekoracją; całość pionowo żebrowana;
na brzuścu grawerowany monogram DA;
srebro próby 12 wewnątrz złocone, drewno; wys. 25 cm, szer. 25,5 cm, głęb. 14,5 cm; waga 850 g.