Nr katalogowy: 612
Świecznik
Austro-Węgry, monogram firmy M und C,
k. XIX w.
wsparty na wolutowych nóżkach, stopa na planie kwadratu wywyższona zdobiona w narożach liśćmi i maskami głów ptasich; trzon tralkowy ujęty u dołu i u góry w profilowane pierścienie z dekoracją analogiczną, zwieńczony tulejką z nieruchomą profitką z ornamentem akantowym i ceownikami;
mosiądz ze śladami srebrzenia; wys. 38,2 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 15,5 cm.
Austro-Węgry, monogram firmy M&C, k. XIX w.
Bardzo podobny świecznik sygnowany przez znaną krakowską firmę Jakubowski i Jarra był wystawiony w Domu Aukcyjnym Rempex na aukcji 170 (15.VI.2011).