Nr katalogowy: 526
Żyrandol porcelanowy 6-ramienny
Niemcy Rudolstadt, Ernst Böhne Söhne,
1ćw. XX w.
Trzon montowany na metalowym trzpieniu z kilku tralkowych elementów z plastyczną dekoracją kwiatową, roślinnymi motywami reliefowymi lub z ażurem z listwową kratownicą; dolna część owoidalna, wybrzuszona, z ażurową kratownicą i malowanymi w trzech kartuszach kompozycjami kwiatowymi, zakończona wydłużoną kompozycją z drobnych plastycznych kwiatków, tworzącą bukiet. Sześć esowatych gałązkowych ramion z plastyczną dekoracją kwiatową , z tulejką i liściastą profitką na żarówkę montowanych w otworach dolnego elementu trzonu. Drobne ubytki dekoracji plastycznej.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia. Dł. ok.75 cm, szerokość ramienia ok.25 cm;
Sygn. kobaltem podszkl.: litera N pod koroną 5-pałkową
Niemcy Rudolstadt, Ernst Böhne Söhne, 1ćw. XX w.