Nr katalogowy: 525
Zegar neobarokowy na podstawie
Francja, Fontainebleau, Jacob Petit ,
lata ok. 1834-1862;
mechanizm: Paryż, 2 poł. XIX w.
przyścienny; nastawa na 4 wolutowych nóżkach, konsolowa, z plastycznymi rocaillami wokół kolistego otworu na werk oraz z plastycznym rocaillowym zwieńczeniem. Podstawa prostokątna na wolutowych nóżkach. Malowany w kolorze żywej zieleni, ze złoceniami krawędzi oraz ornamentami i motywami roślinnymi na zielonym tle. Pod werkiem barwna kompozycja ze snopem, bębnem, koszem z kwiatami i kapeluszem; na przedniej ściance podstawy barwna kompozycja kwiatowa w rocaillowej ramce. Tarcza zegarowa z otworami do nakręcania mechanizmu zegara i napisem: STEIN A PARIS. Mechanizm zegarowy zasłonięty od tyłu kolistą blachą. Niewielkie przetarcia złoceń i zielonego szkliwa na podstawie;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; werk metalowy z tarczą emaliowaną; wys. 38 cm;
sygn. od spodu podstawy kobaltem podszkl.: J P z trzema kropkami; od spodu nastawy i podstawy ryty odręczny znak podobny go litery f.
Francja, Fontainebleau, Jacob Petit , lata ok. 1834-1862;