Nr katalogowy: 523
Papuga ara
Niemcy, fabryka Rosenthala, zakład filialny Bahnhof
- Selb, lata 30. XX w.,
model: Dorothea Moldenhauer (1879-1968).
na czterokątnym, konsolowym cokoliku siedząca papuga, z czarnym ogonkiem i rdzawo ubarwionym łebkiem; porcelana, farby naszkliwne; wys. 17,5 cm; sygn. w prostokątnym reliefowym kartuszu z rocaillów druk zielenią chromu: dwie skrzyżowane róże pod koroną, niżej: Rosenthal/ Germany; wycisk: MOLDENHAUER/ 22;
naszkl. brązem: Handgemalt/ W. Brunner.
Niemcy, fabryka Rosenthala, zakład filialny Bahnhof - Selb, lata 30. XX w.,
Model niemieckiej rzeźbiarki specjalizującej się w animalistyce, współpracującej z Rosenthalem w latach 1924-26 (projekty figurek zwierząt dla Kunstabteilung w Selb).