Nr katalogowy: 522
Filiżanka ze spodkiem
z dekoracją dalekowschodnią;
Miśnia, okres Marcoliniego (1774-1815), XVIII/XIX w.
z dekoracją dalekowschodnią;
litron z prosto łamanym uszkiem, spodek koniczny; z barwną dekoracją typie dalekowschodnim, na filiżance dwudzielny motyw kwiatowy, w lustrze spodka skała z pędem bambusa i kwiatu oraz stylizowany ptak; brzegi naczyń ze szlakiem ornamentu geometryczno-roślinnego; porcelana, farby naszkliwne; filiżanka: wys. 6,5 cm, średnica 6,4 cm; spodek: wys. 2,8 cm, średnica 13,4 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze z gwiazdką oraz (na filiżance) cyfrą: 4; wyciski: 15, 45 (filiżanka)
oraz 60 i trzy kropki (spodek).