Nr katalogowy: 521
Para wazonów z puttami i girlandami
Niemcy?, wytwórnia nieustalona,
1. poł. XX w.
o wysmukłych, kanelowanych szyjkach, kolistych brzuścach z bębnową opaską, na której szlak plastycznych gałązek róż z pąkami, na szpulowych stopkach z 8-boczną plintą. Z dwu stron brzuśca zwrócone ku sobie dwa nagie putta, podtrzymujące kwiatową girlandę z niebieskimi i różowymi kokardkami przy krawędzi szyjki. Pokrywy w formie stożkowych bukietów plastycznych kwiatków. Liczne drobne ubytki dekoracji plastycznej, przetarcia złoceń. Brzusiec montowany ze stopą z plintą na trzpieniu metalowym;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45 cm (z pokrywką);
sygn. kobaltem podszkl.: duże X z kropką i literą C poniżej.
Niemcy?, wytwórnia nieustalona, 1. poł. XX w.
Naśladownictwo modelu miśnieńskiego, odbiegające jednak precyzją szczegółów i techniką wykonania od oryginału.