Nr katalogowy: 520
Kąpiel Diany - grupa figuralna
Niemcy lub Austria?, naśladownictwo
marki miśnieńskiej (model nieznany), XX w.
na okrągłym, niskim cokole grupa czterech półnagich kobiet nad strumieniem w antykizujących draperiach; w centrum grupy stojąca naga bogini (Diana) ze złotym diademem w upiętych włosach, którą osuszają po kąpieli dwie towarzyszki (jedna nimf podtrzymuje ręcznik na wysokości bioder Diany, druga wyciera jej stopy); obok na porośniętym trawą wzniesieniu siedzi trzecia nimfa z dwoma psami, za siedzącą - oparty kołczan leżący przy uschniętym pniu łuk;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 59 cm;
sygn. od spodu podstawy: skrzyżowane prosto dwie kreski przypominające miecze i nieczytelny monogram wiązany (THC?)
Niemcy lub Austria?, naśladownictwo marki miśnieńskiej (model nieznany), XX w.