Nr katalogowy: 517
Grupa figuralna w strojach antycznych
- rozmawiający;
Czechy, Duchcov (Dux), Duxer Porzellan
- Manufaktur A.G. (zał.1898), XX w.
- rozmawiający;
na owalnej, lekko kolistej podstawie rozmawiająca para: siedząca kobieta z wachlarzem i zwrócony ku niej, oparty kolanem o siedzisko, młody mężczyzna tunice, wyciągający ku kobiecie prawą rękę w geście perswazji. U stóp rozmawiających koszyk z owocami, oparty na drugim, przewróconym koszu. Pęknięcie podstawy od spodu, lekkie przetarcia złoceń, drobne
wyszczerbienia krawędzi wachlarza;
porcelana, szkliwa barwne, matowe, złocenia; wys. 43 cm;
sygn. od spodu: we wklęsłym, trójkątnym polu różowy matowy trójkąt z rytym owalem z literą E
oraz napisem wokół: ROYAL DUX BOHEMIA; obok wycisk: 1981
Czechy, Duchcov (Dux), Duxer Porzellan - Manufaktur A.G. (zał.1898), XX w.