Nr katalogowy: 512
Puszka z reliefem antykizującym,
w oprawie metalowej; Anglia;
ceramika: wytwórnia Wedgwooda, lata ok. 1840-1845;
oprawa: James Dixon & Sons, 2 poł. XIX w.
w oprawie metalowej;
cylindryczna z białymi nakładkami reliefowymi wokół brzuśca, rozdzielonymi dwoma drzewami; postaci i grupy w strojach antycznych, z atrybutami, m.in. kobieta z pawiem (Pycha), kobieta z rogiem obfitości (Fortuna), kobieta z dzieckiem i kobieta z barankiem, obejmujące się amorki i Amor strzelający z łuku. Puszka w oprawie platerowej, na trzech kulistych nóżkach, z płaską metalową pokrywą z kulistym uchwytem; kamionka jaspisowa szafirowa barwiona powierzchniowo (jasper dip), białe nakładki, szkliwo przejrzyste (wewnątrz), oprawa metalowa-platerowa;
sygn. wyciskiem: WEDGWOOD, ETRURIA/ ENGLAND, //; cechy na oprawie metalowej
Anglia; ceramika: wytwórnia Wedgwooda, lata ok. 1840-1845;
oprawa metalowa: James Dixon & Sons, 2 poł. XIX w.