Nr katalogowy: 507
Wazon secesyjny z gałązkami glicynii
Francja, Nancy, wytwórnia Emila Gallé, pocz. XX w.
podstawa owalna, korpus wysmukły, wrzecionowaty, lekko spłaszczony bocznie w partii brzuśca; długa szyja przewężona u góry i rozchylona kielichowo przy wylewie; dekoracja z motywem ukwieconych i ulistnionych gałązek glicynii, w kolorze zbielonego fioletu; tło beżowo-różowawe; u dołu sygnatura: „gallé”;
szkło warstwowe, barwione, trawione; wys. 42,3 cm, podst.13 x 10,5 cm.