Nr katalogowy: 505
Wazon - kula
U.S.A.?, R. Krasne, 3 ćw. XX w.
na mlecznym, matowanym tle - nieregularne motywy - „plamy” ze szkła rubinowego, z trawioną, warstwicową dekoracją; u dołu nad krawędzią podstawy
sygn.: „R. Krasne”; szkło warstwowe, trawione;
wys. 21,5 cm, średnica ca 24,5 cm.